portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Oliwa Park - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oliwa Park - sprawy osiedlowe » Forum » "Oliwa Park" - opis i lokalizacja osiedla
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

"Oliwa Park" - opis i lokalizacja osiedla

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
KamilH 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Lis 11, 2008 16:05
Posty: 4
Skąd: Gdańsk-Oliwa

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 22:46    Temat postu: Re: "Oliwa Park" - opis i lokalizacja osiedla

Bardzo interesujących rzeczy się dowiedziałem z tej mapki:

http://gis.gdansk.pl/pl/images/stories/download/mapa_dzielnice.pdf
a mianowicie:

1. mój znajomy mieszka na złotej karczmie (wg mapy na Matarni) i ma widok z okna na Oliwe

2. Auchan jest na Chełmie

3. Nie ma takiej dzielnicy jak Morena

4. Nie ma zajezdni tramwajowej we wrzeszczu - ona jest na VII Dworze

5.człowiek mieszkający na piastowskiej po lewej jest mieszkańcem dzielnicy Żabianka-wejhera-jelitkowo-tysiąclecia

6. Stadion Lechii i Akademia medyczna nie są we wrzeszczu tylko na/w Aniołkach

Mógłbym tak wymieniać i wymieniać.

Jeśli według Ciebie ta mapa jest dzielnicową "Biblią" to należałoby zmienić Wiele rozkładów jazdy, tablic informacyjnych, szyldów itp. itd.
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 23:08    Temat postu: Re: "Oliwa Park" - opis i lokalizacja osiedla

Nic na to nie poradzę. Taki jest podział i już.

KamilH napisał:
Bardzo interesujących rzeczy się dowiedziałem z tej mapki:


Nawet radni o tym nie wiedzą, co niezbyt o nich dobrze świadczy. Przecież oni to wprowadzali....
Tu masz przykład do posłuchania Arrow http://villaoliva.wrzuta.pl/audio/6YJAyCq5He/tu_i_teraz_oliwa_14_ii_godz.17

KamilH napisał:
Jeśli według Ciebie ta mapa jest dzielnicową "Biblią" to należałoby zmienić Wiele rozkładów jazdy, tablic informacyjnych, szyldów itp. itd.

Zgadza się, tak być powinno. Ale jest jak zawsze, czyli byle jak....

Ja nie odpowiadam za tablice informacyjne, szyldy i rozkłady jazdy i to ciągłe niedostosowanie ich do aktualnej rzeczywistości.
Informuję tylko jaki jest stan prawny. Nie odpowiadam za jego realizację.
To nie ja zrobiłem ten "bałagan" i nie ja namieszałem ludziom w głowach, że nie wiedzą gdzie mieszkają. Zwracałem już na to uwagę radnym, ale chyba mnie ......
Może jak dojdą do twojej ulicy za pare lat tablice Systemu Informacji miejskiej (takie jak już w części Oliwy czy Wrzeszcza), to będzie tam napisane na oliwkowym tle "Przymorz Małe". Arrow http://pl.wikipedia.org/wiki/System_Informacji_Miejskiej_w_Gda%C5%84sku
Arrow http://www.test1.gdansk.gda.pl/article_news.php?category=508&article=2635&history=&PHPSESSID=b6e2ea1a54d69db78177627c4f92a821

P.S. A co do Moreny to piękny przykład. Rzeczywiscie nie ma takiej dzielnicy. To nazwa spółdzielni mieszkaniowej nie mająca NIC wspólnego z nazewnictwem tych okolic Gdanska. To taki PRL-owski nowotwór.
A autobus z Jaśkowej jedzie na Piecki i Migowo Smile (Tam gdzie jest LWSM Morena).
KamilH napisał:
4. Nie ma zajezdni tramwajowej we wrzeszczu - ona jest na VII Dworze
Nie. To dzielnica Strzyża. Najlepiej oznakowana. Każda uliczka do niej prowadząca ma tablicę przy wjeździe. Zwróć na to uwagę.
_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Pon Lis 17, 2008 12:11    Temat postu: Re: "Oliwa Park" - opis i lokalizacja osiedla

Przymorze w natarciu Rotfl


_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Grzegorz2000 
   

VIP


Dołączył: Śro Wrz 20, 2006 21:43
Posty: 2455
Skąd: Gdansk-Strzyża

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 16:04    Temat postu: Re: "Oliwa Park" - opis i lokalizacja osiedla

Nie ma zajezdni tramwajowej we wrzeszczu - ona jest na VII Dworze

Zajezdnia tramwajowa jest obecnie na terenie GDAŃSKA STRZYŻY, ale i tak większość tramwajów zjeżdża do zajezdni Wrzeszcz. Strzyża jest oczywiście w okręgu historycznym Wrzeszcza, ale od dawna wyodrębniona. Ja podzielam opinię Villi, że nazwy są po to, aby je stosować lub zaprzestać ich tworzenia. Mamy teraz zupełny bałagan nazewnictwa i podziału terytorialnego Gdańska. Planiści faktycznie stosują nazewnictwo z minionej epoki.

Generalnie - lepsza jakakolwiek Rada Dzielnicy niż żadna. Mimo wszystko nawet słabo działająca Rada jest w stanie wywalczyć cokolwiek dla swojego osiedla, dzielnicy, ulicy, okolicy.
annawesolowska 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Śro Paź 01, 2008 8:43
Posty: 125
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 22:03    Temat postu: ...

Zajezdnia - Strzyża ? Bzdura do kwadratu
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 22:06    Temat postu: Re: "Oliwa Park" - opis i lokalizacja osiedla

Polecam Arrow Podział administracyjny miasta Gdańska
_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
annawesolowska 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Śro Paź 01, 2008 8:43
Posty: 125
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 22:17    Temat postu: ...

czy ktoś powiedział Ci że zajezdnia znajduje się ,,,,,hmm Strzyża VII Dwór, zawsze mówiono Oliwa Wrzeszcz ......nie upieram się ale w życiu nie słyszałam żeby ktoś powiedział - Strzyża
annawesolowska 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Śro Paź 01, 2008 8:43
Posty: 125
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 22:22    Temat postu: ...

czy Masz bardziej dokładny ten plan, chodzi mi o ulice Polanki i Wita Stwosza, mój mąż się wciągnął do dyskusji, protestuje odnośnie zajezdni....Smile
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 22:28    Temat postu: Re: "Oliwa Park" - opis i lokalizacja osiedla

Tu Arrow http://www.gdansk.pl/samorzad,647.html

Na dole klikasz dzielnice i pokazuje się spis ulic.

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 22:30    Temat postu: Re: "Oliwa Park" - opis i lokalizacja osiedla

annawesolowska napisał:
mój mąż się wciągnął do dyskusji, protestuje odnośnie zajezdni

Granica biegnie po wale dawnej kolei.

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
annawesolowska 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Śro Paź 01, 2008 8:43
Posty: 125
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 22:39    Temat postu: mieszkałam

w Gospodka Sad((
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 22:44    Temat postu: Re: "Oliwa Park" - opis i lokalizacja osiedla

Gospódka to część składowa obecnej Oliwy.
Tak jak Renuszewo czy Polanki Arrow http://pl.wikipedia.org/wiki/Oliwa_(dzielnica_Gda%C5%84ska)

Cytat:
W 1864 roku do Oliwy przyłączono Polanki i Dolinę Schwabego czyli część dzisiejszej Doliny Radości. W roku 1907 przyłączono do Oliwy gminę Jelitkowo i osady: Żabiankę oraz "Kuźnię Konrada" (w obrębie obecnego Przymorza).


_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
annawesolowska 
   

Forumowicz


Wiek: 44
Dołączył: Śro Paź 01, 2008 8:43
Posty: 125
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lut 17, 2009 11:57    Temat postu: ..

kontynuując nudny (a może interesujący) temat podziału Gdańska, otóż co się dowiaduję z Wikipedii:
"Zaspa dodatkowo dzieli się na następujące podjednostki:
* Czerwony Dwór
* Czarny Dwór
* Biały Dwór
* Królewski Dwór
* Rozstaje
* Letnica"
Myślę że jak Rozstaje to i Młyniec....ale skąd Letnica ??? A Czerwony Dwór i Czarny Dwór kojarzy się raczej z Przymorzem....

No i ta Żabianka, nadal uważam że to osiedle....a w tym całym zamieszaniu
to taki Niedźwiednik uznawany kiedyś na równi z innymi dzielnicami został jakąś poddzielnicą.
A takie twory jak Chełm z dzielnicą Południe (dzielnica z dzielnicą) i Żabianko-Wejhero-Jelitkow-Tysiąclecia to naprawdę kaszanka.

Jakoś Oliwa - Wrzeszcz - Gdańsk Główny z osiedlami Żabianka Zaspa Przymorze lepiej mi pasuje, chociaż sama mieszkam na Zaspie więc chyba jestem obiektywna...
Very Happy
Grzegorz2000 
   

VIP


Dołączył: Śro Wrz 20, 2006 21:43
Posty: 2455
Skąd: Gdansk-Strzyża

PostWysłany: Śro Mar 11, 2009 16:13    Temat postu: Re: ...

annawesolowska napisał:
czy ktoś powiedział Ci że zajezdnia znajduje się ,,,,,hmm Strzyża VII Dwór, zawsze mówiono Oliwa Wrzeszcz ......nie upieram się ale w życiu nie słyszałam żeby ktoś powiedział - Strzyża


Ja mówię STRZYŻA, bo tam mieszkam. Zajezdnia jest obecnie w granicach administracyjnych Strzyży, a granica między Strzyżą i Oliwą faktycznie biegnie po nasypie.
przyrodnik 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Sty 04, 2007 9:18
Posty: 49
Skąd: z miasta

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 20:58    Temat postu: hahaha smieszne

śmieszą mnie wasze spory o granice. Jestem urodzony w Oliwie i akt urodzenia ma właśnie taki opis miejsca urodzenia Gdańsk-Oliwa. Ale gdy w formularzu do wyrobienia do podałem zgodnie z aktem miejsce czyli Gdańsk-Oliwa to urzedniczka stwierdziła ze w Gdańsku NIE MA PODZIAŁU NA DZIELNICE i moge miec wpis miejsca urodzenia jako Gdańsk. Spieszyło mi się wiec na to przystałem, bo w końcu i tak nie zmieni zapisu aktu stanu cywilnego. Ale teraz tamta dyskusje z urzedniczka przypomniałem bo te spory w temacie nie na wiele sie zdadza gdyż urzednicy i tak zrobia co chca.
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama