portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Oliwa Park - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oliwa Park - sprawy osiedlowe » Forum » Telewizja kablowa i internet
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Telewizja kablowa i internet

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
warwick 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Wrz 23, 2010 21:28
Posty: 49
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 23:31    Temat postu: Re: Telewizja kablowa i internet

Osobka napisał:
w takim razie Soulless przepraszam za wprowadzenie w błąd z adresem IP. Warwick- dziękuję za sprostowanieSmile


Do niedawna też myślałem że tylko mobilny internet ma zmienne IP Very Happy

Ale ciężki reset sprzętu Zły uzmysłowił mi jak zmienne jest IP Smile

Szkoda że UPC za dopłatą nie daje takiej możliwości. Pakiet TV+Internet powinien wyjść taniej niż dwie usługi od dwóch dostawców.
Soulless 
   

Bywalec


Wiek: 52
Dołączył: Pią Mar 13, 2009 14:22
Posty: 27
Skąd: Gdynia-Fikakowo

PostWysłany: Czw Cze 09, 2011 11:40    Temat postu: Re: Telewizja kablowa i internet

Problem pojawi się gdy ja będę chciał oglądać coś innego w salonie niż żona w kuchni Wink Brak sygnału analogowego niestety nie wróży dobrze opłacalności posiadania więcej niż 1 telewizora... a ja zwierzę telewizyjne jestem Very Happy
mattiulas 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Lis 21, 2011 19:24
Posty: 1
Skąd: Trojmiasto

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 20:05    Temat postu: ...a moze cos innego

witam sasiadow

w tym temacie chciałbym aby na naszych dachach usadowić zwykłe anteny w kierunku Chwaszczyna i nam mieszkańcom umożliwić skorzystanie z zalet telewizji naziemnej DVB-T i kanałów HD, jak i zwykłego radia.

Jak moje doświadczenie pokazuje, jeśli oglądam telewizje są to w 90% polskie kanały. UPC ma beznadziejna jakość kanałów SD i kilka kanałów HD. W dodatku zmusza nas do korzystania z zewnętrznego, beznadziejnej jakości dekodera, który ma problem z poprawnym (standardowym) wytworzeniem sygnału HDMI do TV.
UPC nie udostępnia, bo im się nie chce (a z branży jestem więc wiem co mowie) modułów CI+ do współczesnych telewizorów przez co można byłoby się pozbyć tego .... blackboxa Smile i normalnie korzystać z o wiele lepszych tunerów współczesnych telewizorów.

Dla nas taka antena to żaden koszt (może za super profesjonalna antenę trzeba dać 500zł) a każdy mógłby obejrzeć wszystkie najpopularniejsze polskie programy w SD i w cyfrowej jakości za free.
Wystarczy tylko zgoda wspólnoty Smile

pozdr
Kresmes 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Lis 06, 2011 19:31
Posty: 4
Skąd: Gdańsk-Przymorze

PostWysłany: Śro Lis 23, 2011 20:42    Temat postu: Re: Telewizja kablowa i internet

Ja osobiście godzę się z niedogodnościami telewizji kablowej, aby nie mieć widoku na różnego rodzaju anteny. Moim zdaniem choć to przede wszytskim anteny satelitarne bardzo szpecą elewacje, to również antenie na dachu byłbym przeciwny.

Ostatnio zmieniony przez Kresmes dnia Thu Nov 24, 2011 18:28, liczba edycji: 1
warwick 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Wrz 23, 2010 21:28
Posty: 49
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 0:03    Temat postu: Re: Telewizja kablowa i internet

Mattiulas...Twój post brzmi trochę jak obietnice przedwyborcze Smile "dla każdego" "za darmo" "w najwyższej jakości". Niestety prawda jest nieco mniej różowa.Sad

1. Antena na dachu. Nie wiem czy jesteś właścicielem mieszkania, jeśli tak to trzeba zacząć od lektury aktu notarialnego, w którym taras na dachu nad mieszkaniem i nad pomieszczeniem gospodarczym jest do wyłącznej dyspozycji właściciela mieszkania pod nimi. Nie chciałbym jednoznacznie twierdzić czy jest taka możliwość czy nie, ale na pewno wymaga to dokładnej analizy tych dokumentów i możliwości prawnych.
2. Koszty. Piszesz "żaden koszt - 500 złotych" a gdzie przepraszam okablowanie? Jeśli to w bloku jest własnością UPC i Logitusa to potrzebne jest nowe i możliwości techniczne instalacji takowego. Pytanie o koszt - na pewno sporo powyżej 500 PLN - im większe trudności tym cena będzie wyższa i przepraszam ale nie wyobrażam sobie aby okablowano nasz budynek jak budynki z wielkiej płyty - puszczając na zewnątrz wiązki kabli - po prostu jakiś dramat. Anteny satelitarne na balkonach i to okablowanie i witajcie najbiedniejsze dzielnice Bangladeszu.
3. Dekoder. Może ten z UPC nie jest najładniejszy - to kwestia gustu ale czy każdy telewizor ma dekoder MPEG-4 służący do odbioru telewizji cyfrowej? Jesteś ekspertem. Nie ma. Do dziś nasi rodacy chętnie kupują te telewizory bo są tańsze. Więc problem dekodera pozostaje tylko że kupno już po stronie właściciela telewizora.
4. Dalej w kwestii ceny. Większość pewnie korzysta z pakietu TV+internet, który jest tańszy niż osobne usługi. Mając sygnał TV za darmo zapłacimy więcej za internet więc korzyść już nie jest taka duża.
5. Oferta. Tu jest bardzo słabo. Zgadzam się z Tobą że oglądamy w 90% TV polskojęzyczną ale polskojęzyczne kanały to nie tylko 1,2, TVN, Polsat, TV historia i Kultura to są również kanały informacyjne, sportowe, dla dzieci , i inne tematyczne których nie ma i nie wiadomo czy w ogóle będą z nadajników naziemnych. więc dla 90% odbiorców tv oferta będzie nie satysfakcjonująca i pozostanie problem co z resztą?
6. Jakość. Wypowiadasz się jako ekspert i pewnie dla Ciebie jakość sygnału z UPC czy Logitusa jest słaba. Pytanie ile jest takich osób, które potrafią dostrzec różnice w tej jakości? Promil? Procent? Czytając różne fora zwykłych użytkowników raczej nie słychać narzekań na jakość.

Podsumowując:
Nie jest to takie proste, tanio na pewno nie będzie, oferta ograniczona do kilku procent populacji - taka jest moja opinia. Smile

Ale jeśli ktoś sporadycznie korzysta z TV i pakiet jest za drogi to wiem że nie standardowo UPC ma pakiet tylko kilku polskich programów w bardzo niskiej cenie. Może to byłaby sensowna alternatywa w temacie "za free"?
Carlito 
   

Forumowicz


Wiek: 45
Dołączył: Sob Sty 07, 2012 19:32
Posty: 155
Skąd: Gdańsk-Południe

PostWysłany: Wto Sty 10, 2012 16:16    Temat postu: Re: Telewizja kablowa i internet

Osobka napisał:
Z tego co mi wiadomo UPC ma stałe numery IP, co do Logitusa nie jestem pewna, ale prawdopodobnie też.

Co do Logitusa-odradzam i nie polecam telewizji kablowej tej firmy. Zarówno kablówka jak i internet są podłączone do gniazda internetowego, przy pobieraniu większych plików kablówka przycina się. Obsługa TV również nie jest przyjazna, a odbiór pozostawia wiele do życzenia. Oferowany internet jest jednak kuszącą propozycją- 100mb mówi samo za siebie za niewygórowaną cenę (sprawdzenie łącza przy wyłączonej kablówce ok 80mb, przy włączonym TV- prawie 2 razy mniej)

Wybór padł na UPC. Internet oczywiście o dużo mniejszym łączu Internetowym, za to telewizja kablowa bez zarzutów, w końcu to jeden z największych dostawców tego typu usług na rynku.

Mam nadzieję, że pomogłam nieco tym, którzy cały czas stoją przed wyborem dostawcy TV i Internetu.

Pozdrawiam wszystkich sąsiadów.


ja natomiast odradzę UPC.. maja zew IP ale zmienne, Logitus stałe i bez opłat dodatkowych.
Internet bez porównania. W UPC niestety porażka z Uploadem - słąba technologia po prostu. Co do jakości telewizji również po stronie logitusa z uwagi na mniejszą kompresję obrazu i zdecydowanie lepsza obługa swouch usług telewizyjnych z pilota. Po prostu przyszłość telewizji.
tytanick 
   

Nowy na forum


Wiek: 35
Dołączył: Czw Wrz 06, 2012 20:18
Posty: 1
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Wrz 06, 2012 20:43    Temat postu: Re: Telewizja kablowa i internet

Witam,

Jestem instalatorem/administratorem z firmy Logitus.
Dorzucę kilka istotnych informacji by rozwiać ponownie wątpliwości co do naszej firmy a także kilka słów ode mnie.

Po pierwsze. Oglądanie telewizji, nie ma wpływu na prędkość internetu.
Osoba która rzekomo miała taki problem, prawdopodobnie jest z konkurencji i próbuje nas "zniszczyć" lub ma stary komputer a może zawirusowany....
Telewizja oraz internet idą zupełnie na osobnych liniach od naszego urządzenia do klienta, nie wpływają na siebie w żaden sposób.

Obsługa klienta
W porównaniu do UPC, my nie traktujemy klienta masowo.
Nie każemy czekać klientowi na infolinii nie wiadomo ile.
Wraz z usługą dostajecie państwo numer bezpośredni do technika (nim jestem akurat ja Smile

Najlepszy internet.
Oferujemy najszybszy internet 100/100 mbitów, i proszę zauważyć, że prędkość wysyłania także jest do 100mbitów, a nie tak jak w UPC 3 lub 6 mbitów/s.
Dodatkowo nasz internet jest przesyłany światłowodami z każdego bloku.
Żaden deszcz nie powoduje straty jakości, czy przerwania sygnału.
Każdy klient dostaje jeden zewnętrzny adres ip.

Najwyższa jakość telewizji.
Jakość kanałów telewizyjnych w naszej firmie jest najlepsza - czemu ? - Sygnał który dostajemy bezpośrednio od nadawców programów, nie jest w żaden sposób zmieniany ani ponownie obrabiany czy kompresowany tak jak u konkurencji, to co dostajemy - bezpośrednio ślemy do klienta.
Tutaj także transmisja odbywa się po gigabitowych światłowodach na które nie mają wpływu warunki atmosferyczne jakie panują w Gdańsku.

Dekodery Telewizyjne
Od paru miesięcy oferujemy nowe dużo szybsze dekodery, które chodzą naprawdę dużo lepiej niż wcześniej oferowane.

Od siebie dodam, że sieć powstaje o najnowsze technologie światłowodowe oraz porządne urządzenia firmy Cisco.
Nasza infrastruktura jest tak dobra, że zapominam co znaczy słowo "awaria u klienta"

Jeżeli wciąż nie jesteś do nas przekonany, to zawsze jest możliwość poproszenia o darmowe testy.

Zapraszam do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta:
BOK czynne pn.-pt. 9.00-17.00
ul. Współczesna 1/N, Borkowo
80-180 Gdańsk
tel. 58 732 08 58
fax 58 732 08 59
tel. kom. 792 62 86 85
biuro@logitus.pl
www.logitus.pl
warwick 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Wrz 23, 2010 21:28
Posty: 49
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 15:08    Temat postu: Re: Telewizja kablowa i internet

Chyba trzeba się przyjrzeć ofercie Logitusa bo UPC ostatnio "łapie" awarię za awarią. Fakt że krótkie ale zaczyna byc to irytujące. Sad
Kresmes 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Lis 06, 2011 19:31
Posty: 4
Skąd: Gdańsk-Przymorze

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 19:45    Temat postu: Re: Telewizja kablowa i internet

Czy logitus planuje wprowadzenie dekodowania poprzez moduły CAM w telewizorach z gniazdami CI+? Zawsze to wyrzucenie jednej skrzynki z mieszkania.
Filip-Logitus 
   

Początkujacy


Wiek: 35
Dołączył: Czw Kwi 10, 2014 8:38
Posty: 6
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Kwi 10, 2014 9:02    Temat postu: Re: Telewizja kablowa i internet

Witam wszystkich mieszkańców Oliwa Park Smile

Dla 'odświeżenia' tematu chciałbym Państwa poinformować o bardzo atrakcyjnej ofercie, którą mamy teraz w sprzedaży:

Umowa na 12 miesięcy:
Internet 100/100 Mb/s + stały adres IP - abonament 39zł, instalacja 30zł

W ofercie mamy również bardzo atrakcyjne pakiety NET+HDTV. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na naszą stronę www.logitus.pl lub do bezpośredniego kontaktu.

Pozdrawiam serdecznie,

Filip Włodarczyk
Opiekun - Administrator sieci
Logitus Sp. z o.o.
m: 535 70 90 80
e: Filip.Wlodarczyk@Logitus.pl

BOK Logitus
58 732 08 58
e: biuro@logitus.pl
zbygi88 
   

Nowy na forum


Wiek: 35
Dołączył: Czw Maj 21, 2015 12:57
Posty: 1
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Maj 21, 2015 13:26    Temat postu: Re: Telewizja kablowa i internet

Mam internet i telewizję z Logitusa od samego początku.
Internet w Logitusie jest rewelacyjny.
Nie pamiętam aby były problemy.
Mają do wyboru 3 pakiety telewizyjne i można również wybierać pakiety dodatkowe na czas nieokreślony.
Według mnie to idealne rozwiązanie.
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama