portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Oliwa Park - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Oliwa Park - sprawy osiedlowe » Forum » Uciążliwość targowiska
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Uciążliwość targowiska

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
marpan 
   

Nowy na forum


Wiek: 53
Dołączył: Śro Paź 26, 2011 22:25
Posty: 2
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Śro Paź 26, 2011 22:43    Temat postu: Uciążliwość targowiska

Witam wszystkich Mieszkańców,
Noszę się z zamiarem zakupu mieszkania w budynku B8. Zacząłem się jednak trochę wahać, ponieważ przeczytałem ostatnio, że Zielony Rynek ma zostać przesunięty bliżej osiedla.
Odwiedzając okolicę którejś niedzieli zauważyłem, że handlarze już teraz zajmują dużą część terenu wzdłuż parkingu przy ulicy Krzywoustego. Nasuwa mi się teraz pytanie do Wszystkich mieszkających już na osiedlu.... jak bardzo jest to uciążliwe? Z tego, co czytam na forach, to handel rozpoczyna się od wczesnych godzin rannych, a główne zarzuty, o których pisano, to hałas, brud, traktowanie okolicznej zieleni jako szalety miejskie. Chciałbym się dowiedzieć od Was jak to wygląda z perspektywy mieszkańca tego osiedla.

Dzięki za wszystkie odpowiedziSmile
warwick 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Wrz 23, 2010 21:28
Posty: 49
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Paź 31, 2011 19:19    Temat postu: Re: Uciążliwość targowiska

Witam,

Chyba ciężko będzie o sensowne opinie. Myślisz o mieszkaniu w budynku, który będzie oddany za niespełna rok. Mieszkańcom dotychczas oddanych mieszkań, rynek za bardzo nie przeszkadza - przynajmniej tak mi się wydaje. Zaliczyłbym się do tej grupy. Zwłaszcza jak na ul. Poznańskiej pojawił się znak "zakazu zatrzymywania".
W dni targowe środa, sobota rzeczywiście jest sporo samochodów - pytanie czy będziesz w tych godzinach wjeżdżał ulicami Krzywoustego-Poznańska czy raczej Piastowska-Poznańska - wtedy nawet ich nie zauważysz.
Hałas? pewnie jest trochę głośniej, Brud ? - rynek po handlowaniu jest sprzątany, zieleń jako szalety miejskie? - aż tak to nie wypatruję po okolicznej zieleni Wink
Rynek ma być przesunięty w kierunku osiedla? Z tego co czytałem w dni targowe w godzinach handlowych ma być zajęte boisko do kosza sąsiadujące z rynkiem na sprzedaż obwoźną. Ciężko tu mówić o przesuwaniu rynku w kierunku osiedla. Zresztą poszukaj w sieci, było kilka artykułów.
Patrząc po sprzedaży mieszkań - budynek b8 jak na tak odległy termin oddania jest bardzo dobrze sprzedawany ok . połowy mieszkań już jest sprzedanych. Subiektywnie uważam, że jest to jeden z lepiej ustawionych budynków na osiedlu.
Pytanie jeszcze jaki jest Twój stosunek do zaopatrywania się w produkty sprzedawane na "ryneczku"? Wink Jeśli jesteś fanem robienia tam zakupów w szczególności wszelkiej "zieleniny" to na pewno będziesz zadowolony a te 4 godz. w sobotę jakoś przeżyjesz Very Happy
Myślę że najsensowniej wybrać sobie mieszkanie, które Ci się podoba i umówić się w biurze sprzedaży na obejrzenie w sobotę. Może się okazać, że z okien wybranego mieszkania rynku nie widać - w końcu jest on po skosie, a i hałas jest nie wiele większy niż w pozostałe dni. Będziesz miał własną, obiektywną opinię o "uciążliwości" tego obiektu. Smile Smile Smile
marpan 
   

Nowy na forum


Wiek: 53
Dołączył: Śro Paź 26, 2011 22:25
Posty: 2
Skąd: Gdańsk-Wrzeszcz

PostWysłany: Śro Lis 02, 2011 17:11    Temat postu: Re: Uciążliwość targowiska

Warwick, serdecznhe dzięki za kompletną i solidną informację Wink
Wiem, że i tak będę musiał wybrać sie osobiście i pooglądać mieszkanie w sobotę, jednak wartościowe dla mnie były informacje od ludzi, którzy już tam mieszkają i mają ten rynek regularnie pod nosem. Bo pobyć w lokalu przez 20 min, to jednak trochę inaczej, niż mieć "pod oknem" handel co sobota od 6-12, to jednak nie to samo Smile
Niemniej to co napisałeś, pokazuje, że nie jest to aż tak uciążliwe, co mnie trochę uspokoiło.
Z drugiej strony nie daje spokoju fakt, to że w niedzielę wzdłuż ul. Krzywoustego, aż do wysokości poznańskiej, trawniki i chodniki zajęte są przez driobnych handlarzy, co wiąże się z gwarem, utrudnieniem przejazdu, no i jednak mimo wszystko śmieciami, bo trudno mi uwierzyć, że zawsze wszystko będzie ładnie posprzątane Smile Wychdozi na to, ze jednak muszę się jeszcze tam trochę pokręcić i poobserwować Smile
Tak czy inaczej wielkie dzięki za odpowiedź Wink
Kresmes 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Lis 06, 2011 19:31
Posty: 4
Skąd: Gdańsk-Przymorze

PostWysłany: Nie Lis 06, 2011 20:12    Temat postu: Re: Uciążliwość targowiska

Witam,
ja również (dopiero) planuje zakup mieszkania w Oliwa Park i muszę przyznać, że sąsiedstwo Zielonego Rynku w obecnym jego kształcie i zasadach funkcjonowania baaardzo utrudniało podjęcie decyzji.
Przyjeżdżałem pod osiedle kilkukrotnie w dni targowe, odwiedzałem też ul. Krzywoustego wieczorem po targu i to co zobaczyłem skutecznie zniechęciło mnie od zakupu mieszkania w B8 z południową ekspozycją. Niestety Rynek przyciąga wielu handlarzy rozkładających się z kramem wzdłuż Krzywoustego, którzy ład, porządek i zasady kultury mają generalnie w poważaniu i o ile byłem w stanie zaakceptować widok na ten niezorganizowany handel, to bałagan, a wręcz burdel pozostawiony przez tych ludzi psuł mi humor jako odwiedzajacego i nie wyobrażałem sobie takiego widoku zza okna przez kilka kolejnych lat.
Siatki, worki, śmieci, szmaty, rozbite krzesła, jakieś koce, przewrócone kontenery - ten widok nie pasował do tej części miasta (jeżeli wogóle może do jakiejkolwiek pasować).
W ten sposób zrezygnowałem z zakupu mieszkania w B8 i zaprzyjaźniłem się z myślą o budynku B7 z widokiem na wnętrze osiedla, które muszę przyznać jest bardzo ładnie zaprojektowane i prowadzone.

Dzisiaj (Nd) również odwiedziłem Krzywoustego i chociaż dzień targowy był wczoraj to ulica wyglądała jak bezpośrednie sąsiedstwo Szadółek po silnej wichurze.

Naszczęście problem jest moim zdaniem do ogarnięcia i rozwiązania, trzeba się nim tylko zająć - mogę zrobić to ja, może robić to mój sąsiad, może to robić administrator. Chociaż ja przy swojej decyzji wymiękłem, to można przyjąć, że mieszkanie kupuje się na lata, a sytuacja może się zmienić po jednej interwencji.
Tester 
   

Nowy na forum


Wiek: 45
Dołączył: Śro Lis 16, 2011 19:04
Posty: 2
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Lis 16, 2011 19:14    Temat postu: Re: Uciążliwość targowiska

Witam Koleżanki i Kolegów,

Długo myśleliśmy z zona nad zakupem mieszkania w Oliwi Parku.
Niestety to targowisko jest jak łyżka dziegciu w słoiku miodu i na razie skutecznie nas zniechęciło. Bardzo nie pasuje do charakteru ekskluzywnego osiedla, które samo w sobie jest naprawdę fajne. Niestety kiepskie otoczenie (nie tylko targowiska) spowoduje ze ceny mieszkań będą tam systematycznie spadać. Fakt istnienia targowiska w tak bliskim sąsiedztwie będzie mocno rzutować na późniejszą cenę odsprzedaży. Na pewno trzeba się liczyć z faktem ze nie odzyskamy już włożonych pieniędzy. Jest tu jeszcze temat dość wygórowanej ceny jednak jest to niestety przypadłość większości deweloperów.

Jeżeli chodzi o samo targowisko to była by to niestety co weekendowa uciążliwości. Oprócz poruszanych wcześniej aspektów myślę że byłby jeszcze jeden istotny czynnik. Jakiekolwiek odwiedziny (w tym czasie) przez rodzinę i znajomych byłyby by skutecznie utrudnione przez sprzedających/kupujących zajmujących wszystkie wolne miejsca parkingowe w najbliższej okolicy.

My na razie czekamy do wejścia w zycie rekomendacji S i T. Po nich banki nie będą już tak bardzo hojne i sporej części potencjalnych kupców może już nie wystarczyć zdolności kredytowej. Przełoży się to na pewno na spory zastój na rynku nieruchomości. Pozostaje poczekać jak zareagują developerzy.

Myślę ze ciekawymi alternatywami jest oczywiście Garnizon, Wzgorze Focha, a niektórych mogło by tez skusić Wzgórze Magellana.

Pozdrawiam wszystkich i życzę przemyślanych zakupów.

PS
Pogooglalem trochę i targowisko przesunie się w kierunku Oliwi Parku. Teraz to „dzikie targowisko” przesunie się jeszcze bardziej pod B8, B2.:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Rynek-na-Przymorzu-nieco-wiekszy-kupcy-nie-straca-pracy-n50483.html
komentarze pod artykułem niestety nie pozostawiają złudzeń co do czystości i wpływu na okolice.
warwick 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Wrz 23, 2010 21:28
Posty: 49
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lis 24, 2011 0:31    Temat postu: Re: Uciążliwość targowiska

Tester.....wypadałoby nieco obiektywniej spojrzeć na temat.

Nikt nie twierdzi że ryneczek to atrakcja ale...

Piszesz
Cytat:
Pogooglalem trochę i targowisko przesunie się w kierunku Oliwi Parku. Teraz to „dzikie targowisko” przesunie się jeszcze bardziej pod B8, B2.:

Jaką mapą osiedla dysponujesz? Bo budynki B8 i B2 są po przeciwnych stronach osiedlaSmile Jeśli pogooglowałeś to warto wejść na mapę dzielnicy i zobaczyć że rynek zajmie boisko do koszykówki czyli faktycznie przesunie się wzdłuż osi równoległej do osiedla i bedzię to odległość równa szerokości tegoż boiska czyli 8-10 metrów bo dalej zwyczajnie są bloki


jeśli pada zarzut
Cytat:
Jakiekolwiek odwiedziny (w tym czasie) przez rodzinę i znajomych byłyby by skutecznie utrudnione przez sprzedających/kupujących zajmujących wszystkie wolne miejsca parkingowe w najbliższej okolicy.

To dodaj że od godz.14. każdego dnia wokół osiedla jest kilkadziesiąt wolnych miejsc parkingowych czym rzadko, które osiedle może się pochwalić czy w centrum czy po za nim czy nowe czy stare. Myślę, że do większości z nas rodzina i goście przyjeżdżają po tej godz. i wtedy miejsc mają całe mnóstwo.Very Happy a to jest ogromana zaleta osiedla Smile


jeśli podajesz alternatywne propozycje a jest ich w Trójmieście pewnie ponad 100: Smile
Cytat:
Myślę ze ciekawymi alternatywami jest oczywiście Garnizon, Wzgorze Focha, a niektórych mogło by tez skusić Wzgórze Magellana.

To podaj proszę porównywalne oferty. Nie mam nic do przedstawionych ofert, każda ma swoje zalety ale czy Wzgórze Magellana z 200 mieszkaniami w jednym bloku - czyli nie wiele mniej niż u nas na całym osiedlu jest porównywalne? Przeszkadza Ci rynek a 30 metrowy komin pralni Akademii Medycznej sąsiadujący płot w płot z Wzgórzem Focha już Ci nie przeszkadza? Wg. mnie porównywalna jest inwestycja IK Nadmorski Dwór - podobnej wysokości bloki, podobna wielkość osiedla, podobna jakość, lokalizacja jak dla mnie bardzo dobra ale cena sporo wyższa.


Pachnie mi to trochę konkurencją ES. Pierwszy post na forum i już uznałeś za konieczność wypowiedzenia się w tym temacie. Pytanie Marpana było do mieszkańców jak się nam mieszka i jak odbieramy targowisko. Zaznaczył to dwukrotnie.


Cytat:
Pozdrawiam wszystkich i życzę przemyślanych zakupów.

Ja również życzę przemyślanych zakupów. Very Happy Very Happy Very Happy
Tester 
   

Nowy na forum


Wiek: 45
Dołączył: Śro Lis 16, 2011 19:04
Posty: 2
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Lis 27, 2011 12:35    Temat postu: Re: Uciążliwość targowiska

Hej Warwik, witam wszystkich,

Zgadzam się ze ciężko jest spojrzeć obiektywnie na pewne zagadnienia. W tym konkretnym przypadku ja patrzę z punktu widzenia kupującego, który stara się znaleźć wszystkie potencjalne problemy. Ty natomiast patrzysz z punktu widzenia mieszkańca, który związał się już z inwestycja na x lat i stara się uzasadnić swój wybór.
Piszesz:
Cytat:
Jaką mapą osiedla dysponujesz? Bo budynki B8 i B2 są po przeciwnych stronach osiedla

Tą ze strony developera:
http://www.oliwa-park.pl/index.php?p=plan_syt
Chodziło mi o to ze wszyscy mieszkańcy budynków B2, B8 (w przyszłości B7) będą mieli pod oknami „dzikie” targowisko. Na ulicy Krzywoustego ustawiają się osoby sprzedające z chodnika i właśnie na to chciałem zwrócić uwagę. Uważam, że każdy kto rozważa kupno mieszkania w tej inwestycji powinien pojechać tam w sobotę około 12 i zobaczyć co tam się dzieje.
Cytat:
To podaj proszę porównywalne oferty. Nie mam nic do przedstawionych ofert, każda ma swoje zalety ale czy Wzgórze Magellana z 200 mieszkaniami w jednym bloku - czyli nie wiele mniej niż u nas na całym osiedlu jest porównywalne? Przeszkadza Ci rynek a 30 metrowy komin pralni Akademii Medycznej sąsiadujący płot w płot z Wzgórzem Focha już Ci nie przeszkadza? Wg. mnie porównywalna jest inwestycja IK Nadmorski Dwór - podobnej wysokości bloki, podobna wielkość osiedla, podobna jakość, lokalizacja jak dla mnie bardzo dobra ale cena sporo wyższa.

Wymieniłem oferty które według mnie są ciekawe na gdańskim rynku, nie wieżowce i nie w odległości okolic obwodnicy….Garnizon ze względu na fajna lokalizacje z klimatem starodawnego charakteru Gdańska, Wzgórze Magellana ze względu na ciekawa lokalizacje wśród lasów i z widokiem, który nie często zdarza się w Gdańsku. Wzgórze Focha ze względu na widok i wykończenie części wspólnych.
Ja osobiście nie porównywałbym Oliwa Park z Nadmorskim Dworem. Nadmorski Dwór jest dla mnie z tej samej półki co Neptun Park. Czyli super prestiżowa lokalizacja w przyjemnym, fajnym otoczeniu z wysokim standardem wykończenia części wspólnych i osiedla. Oliwa Park to już niższy standard wykończenia, dużo gorsza lokalizacja wśród blokowisk zaznaczam że nie w starodawnej Oliwie, a na „Przymorzu” wśród wielkiej płyty. Osiedle zwykłe, szare bez polotu. Porównanie tej inwestycji do Nadmorskiego Dworu jest sporym nadużyciem. Bliskość komunikacji nie jest tu nie wiadomo jakim plusem bo nie jesteśmy osobami które dojeżdżają kolejka do pracy bo mamy z żoną dwa samochody. Tylko proszę nie pisz ze jestem z IK bo sam podałeś tą inwestycje.
Cytat:
Pachnie mi to trochę konkurencją ES. Pierwszy post na forum i już uznałeś za konieczność wypowiedzenia się w tym temacie. Pytanie Marpana było do mieszkańców jak się nam mieszka i jak odbieramy targowisko. Zaznaczył to dwukrotnie.

Wole czytać i raczej nie udzielam się na forach. Po prostu szkoda mi na to mojego czasu. Jednak skoro już jesteśmy przy insynuacjach to czytając Twoje wypowiedzi na forum można by się zastanawiać czy nie jesteś pracownikiem ES.

Pozdrawiam
villaoliva 
   

VIP


Wiek: 110
Dołączył: Nie Lut 04, 2007 8:59
Posty: 5262
Skąd: Oliva

PostWysłany: Wto Lis 29, 2011 16:36    Temat postu: Re: Uciążliwość targowiska

Jedyne przesunięcie nastąpiło w miejscu gdzie jest boisko do gry w kosza.
Arrow Przymorze Małe: Zmiany na zielonym rynku

O ile się orientuję, to wchodzą właśnie nowe przepisy pozwalające Straży Miejskiej konfiskowanie towaru przy sprzedaży w nielegalnym miejscu. Takim miejscem jest właśnie ul. Krzywoustego. Więc może handel na niej się zakończy?

_________________

www.staraoliwa.pl
www.wolneforumgdansk.pl
Grzegorz2000 
   

VIP


Dołączył: Śro Wrz 20, 2006 21:43
Posty: 2455
Skąd: Gdansk-Strzyża

PostWysłany: Śro Lis 30, 2011 16:23    Temat postu: Re: Uciążliwość targowiska

Znam też takich mieszkańców okolicy, którzy mimo wszelkich uciążliwości chwalą sobie bliskość targowiska z uwagi na możliwość dokonywania zakupów tanich i świeżych warzyw i owoców (do tego w dużym wyborze). Generalnie coraz mniej miejsc w centrum Gdańska, które byłyby bez żadnych wad. Raczej nie ma ideałów. Zawsze do czegoś można mieć zastrzeżenia.
_________________
Gdańsk - Strzyża. Miejsce z duszą.
Gość






PostWysłany: Śro Lis 30, 2011 22:02    Temat postu: Re: Uciążliwość targowiska

Ja powiem krótko - zielony rynek lubię (a jakie pyszne kiszone tam znalazłem, mmmSmile. Tragarze przy Krzywoustego nadto mi nie przeszkadzają, choć nie chciałbym, żeby zajmowali więcej terenu. Rzeczywiście ostatnio znowu straż miejska ma prawo karać oraz konfiskować towar nielegalnym handlarzom, co pewnie ograniczy rozrost targowiska. Jak dla mnie to po prostu urok tego miejsca i tyle. A latem nawet można posłuchać, jak na akordeonie ktoś sobie zagra Smile
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama